Zamatové tkaniny – objavte 3 najdôležitejšie výhody!

zamatové tkaniny čalúnenie materiály 2

Medzi rozmanitými čalúnenými materiálmi v sortimente našich veľkoobchodníkov v textilnom svete nájdete nadčasovú a extrémne elegantnú zamatovú tkaninu. Táto mäkká, plyšová pletená tkanina na prvý pohľad pripomína zamat! Prečítajte si o tom viac a pridajte priestor do svojho interiéru.

Čo je zamat a ako sa vyrába?

V skutočnosti je to druh plyšové oceňujú predovšetkým preto, že jeho neuveriteľnú flexibilitu a mäkkosť na dotyk. Velúr je klasifikovaný ako materiál s textilným poťahom, ktorý sa získava rezaním niektorých nití. V tomto prípade sa kryt skladá z dvoch prepletanie a tkané runy vlákno. Mnoho ľudí nie je úplne vedieť, ako odlíšiť zamat od veluru alebo zamatu. Ako sa ukazuje, táto tkanina sa môže pochváliť o niečo vyšším krytom – to je dôvod, prečo je to najjednoduchšie rozpoznať.

Aké sú vlastnosti zamatu?

Nie je možné skryť, že tento ušľachtilý úplet má veľmi vysoké uznanie v textilnom priemysle. Jeho nepopierateľnou výhodou je jeho elegantný, elegantný vzhľad, vďaka ktorému je dokonalý ako poťah nábytku aj ako materiál pre dekoratívne vankúše. Jemnosť a nadčasovosť však nie sú jedinými črtami, za ktoré sa zamat ocení. Nižšie predstavujeme tri najdôležitejšie výhody tohto produktu.

Mäkkosť a jemnosť

Welwet je tak neuveriteľne príjemné na dotyk a flexibilné, že sa používa pri tvorbe rôznych typov textilných výrobkov, vrátane tých, ktoré sú určené pre najmenších. Môžete naraziť nielen na spacie vaky alebo detské prikrývky. Niektorí výrobcovia ho používajú aj na výrobu hračiek, najmä mäkkých maznaní.

Jedinečná štruktúra

Ďalšou výhodou zamatu je jedinečné usporiadanie vlákien, čo robí tento materiál jedinečnou textúrou. Vďaka tomu je jemná, hladká a jemná. To však neznamená, že je náchylný k zničeniu. Naopak, vyznačuje sa veľmi dobrou odolnosťou voči mechanickému poškodeniu.

Jednoduché čistenie a starostlivosť o

Velvet je veľmi ľahko udržiavaná čalúnená tkanina, takže je ideálna pre každú izbu. Všetky nečistoty je možné odstrániť vlhkou handričkou, zatiaľ čo omrvinky, vlasy alebo vlasy možno ľahko odstrániť pomocou vysávača. Pletená tkanina sa dá prať aj v automatickej práčke – je najbezpečnejšie ju čistiť pri teplote 30 stupňov Celzia s pridaním jemných práčovní.

Čo môže byť šité z mäkkého velúr?

Tento materiál je tak jemný a našuchorený, že je ideálny ako doplnok do každej miestnosti. Výberom zamatových tkanín z kolekcie Gloss s jemným leskom môžete vytvoriť napríklad exkluzívne obliečky na vankúše, ktoré dokonale zapadajú do výzdoby elegantnej spálne.
V sortimente nášho internetového veľkoobchodníka s tkaninami nájdete aj zamat z kolekcie Rosa, ktorý púta pozornosť klasickým kvetinovým motívom. Budete ho používať napríklad na šitie mäkkých krytov na kreslá alebo pohovku. Takéto príslušenstvo vám umožní zmeniť vzhľad bytu v niekoľkých okamihoch, zavedenie nádych luxusu do interiéru. Bez ohľadu na to, čo pletené tkaniny sa rozhodnete dosiahnuť, môžete si byť istí, že veelwet z tkaniny svetového obchodu bol vyrobený bez lepidla a umelé výstuže.

Zhrnutie

Zamatové čalúnenie tkaniny sú veľmi úspešné. Môžu poskytnúť zaujímavú alternatívu k drahé kašmír, alebo dokonca hodváb. Majú veľmi širokú aplikáciu, ktorá vám umožní vytvoriť pôsobivo vyzerajúce závesy, prikrývky, vankúše, rovnako ako textílie pre deti. Ak hľadáte vysoko kvalitný zamatový materiál, odporúčame vám oboznámiť sa s ponukou nášho internetového obchodu/veľkoobchodu s čalúnením, dekoratívnymi, závesovými avankúšovými materiálmi. V našom sortimente nájdete len kvalitné úplety, ktoré zaujmú krásnymi farbami a príjemnou textúrou!

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.