Vzorované čalúnené tkaniny

Čalúnený nábytok je prítomný v každej obývacej izbe a či už sú to stoličky, pohovky alebo kreslá, izba je útulnejšia. Vzorované čalúnené tkaniny zahrejú každý dekor a dávajú mu jedinečný charakter. Aké motívy si vybrať pre každý interiér, aby celá vec vyzerala koherentne? Prečítajte si naše tipy a vytvorte jedinečné usporiadanie!

Vzorovaná tkanina

Kvety a iné rastlinné, geometrické alebo živočíšne motívy sú nadčasové varianty čalúnených materiálov. Vzorované tkaniny sa čoraz viac používajú na rohoch alebo klasických pohovkách. Dobre zvolený vzor dodáva nábytku špeciálny charakter, ktorý môže vzbudiť dojem nielen pohodlnejšieho, ale aj elegantného. Nie je nezvyčajné, že pohovka, ktorá sa doteraz používala, hoci je funkčná, vyzerá ako prehnaný zub času v dôsledku vyblednutého alebo potieraného čalúnenia. V takejto situácii ho zabaľte do novej tkaniny v pôvodnom vzore, aby sa zmenil na prepracovaný, originálny kus nábytku, ktorý poteší nielen domácnosť, ale aj hostí, ktorí vás navštívia.

Čalúnená tkanina na spálňový nábytok

Zaujímavo vybrané vzorované dekoratívne tkaniny v kvetinových motívoch bude fungovať perfektne v spálni. Je pokrytý nábytkom, t.j. nábytkom. kreslo na čítanie pred spaním, vysoká stolička pred toaletným stolíkom alebo čelo postele dodá miestnosti nádych romantizmu a diskrétneho šarmu. V takom usporiadanom interiéri si môžete dokonale oddýchnuť a začať nový deň s úsmevom.

Izba pre mládež

Ďalším návrhom sú módne vzorované čalúnené tkaniny so živočíšnymi motívmi. Populárne sú:

  • Panther
  • pásy zebry,
  • žirafie náplasti,
  • pávové očká.

Dokonale zdobia izby starších detí a tínedžerov. Pokryté posteľami, kreslami, poffmi alebo stoličkami, aby bola miestnosť expresívnejší. Ďalším prízvukom, zdôrazňujúci taký detail, sú obliečky na vankúše so vzormi listov monstera, paliem alebo tropických kvetov.

Skrinka na motívy zvierat

Zvieracie vzorované čalúnené materiály budú fungovať v skrini. Môžu sem patriť napríklad tigrie tyčinky, hadia koža alebo krokodília koža. Originálny znak k tomu pridá vzorovaná čalúnená tkanina predstierajúca, že je snehová irbisa kožušina (s charakteristickými čiernymi a hnedými thuds na jasnom pozadí) alebo imitácia čiernej a bielej alebo hnedo-bielej kravskej kože. Takéto materiály dobre kombinovať s masívnym nábytkom a starožitnosťami.

Izby najmladších používateľov

Roztomilné, rozprávkovo farebné kvety, zvieracie motívy alebo geometrické tvary vo forme farebných obdĺžnikov, kruhov, hviezd alebo pásov sú ideálnymi čalúnením tkanín pre nábytok pre izbu dojčiat a mladších detí. Takáto dekorácia môže byť zakrytá pohovky, vysoké stoličky a pouffes pre sedenie, rovnako ako to môže byť zavesené na závese nad oknom pôsobiť ako záves.

Miesto pre rodinné stretnutia – obývacia izba a ďalšie

Obývacia izba je najrezentatívnejšou miestnosťou v každom dome, takže venujeme najviac pozornosti jej vzhľadu. Každý čalúnený nábytok, ktorý je tu nastavený, by mal farebne zodpovedať interiéru miestnosti, čo pozitívne ovplyvňuje estetický zážitok používateľov. Preto výber vhodných čalúnených tkanín závisí výlučne od chuti kupujúceho.

Krásna vzorovaná dekoratívna tkanina sa používa aj v čalúnení kuchynského nábytku, jedálne alebo sa nachádza na chodbe. Jedná sa o najčastejšie stoličky, pre ktoré sa materiál používa na sedadlách a niekedy aj na operadlách.

Tkaniny s rôznymi typmi vzorov môžu byť použité na čalúnenie. Najčastejšie ide o čalúnené materiály s geometrickými motívmi:

  • jednotná mriežka,
  • Štvorcov
  • Trojica
  • kľukatá,
  • vzor kocky,
  • širokých a úzkych pásov.

Módne vzorované čalúnené tkaniny – pozrite sa na našu kolekciu!

Vždy sa snažte vybrať farby čalúnených materiálov takým spôsobom, aby dopĺňali farby v miestnosti. Hľadáte zaujímavé riešenia? V kolekcii internetového obchodu Fabric World nájdete najmódnejšie vzorované dekoratívne tkaniny,dokonale zladené rôzne miestnosti a hodí sa do rôznych štýlov. Pozrite sa, vyberte si odtiene a motívy a pridajte do nábytku úplne nový znak.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.